KütahyaSpor

Kütahya Askf El Atacak

Süper Amatör ve Bal Ligi’ndeki takımlardan yapılan hakem açıklamalarına yönelik Kütahya ASKF açıklama yaptı. Açıklamada Kütahya ASKF’nin sorumlu olduğu alanlar hatırlatıldı ve “Üye kulüplerimizin haklı serzenişlerini onların temsilcileri olarak ilgili kurullara ileterek üst liglerde de yaşanan bu sıkıntıları el birliği ile bertaraf edeceğiz” denildi.

Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)’nun hakemler ve statlar hakkındaki eleştirilere yönelik açıklama ve paylaşımlara yönelik açıklaması şu şekilde; “2021/2022 Futbol sezonu başladığından beri bazı kulüplerimizin sosyal medya hesaplarından müsabakalardaki olumsuzluklar paylaşılmakta, yine sosyal medyada paylaşımlar yapan bazı sayfalar bu olumsuzluklarla ilgili Federasyonumuzu sorumlu tutmak için algı çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Federasyonumuz görev tanımı liglerde mücadele edecek takımların belirlenmesi, Fikstürlerin oluşturulması, Müsabakaların başlangıç ve bitiş tarihlerinin belirlenmesi, Kulüplerimizin Lisans işlemlerinin yapılması, Kulüplerimize yerel ve genel idarelerden maddi veya ayni yardım sağlanmasına çalışılması, İlimize yeni tesislerin kazandırılması ve mevcutların tadilat tamiratları ile sporcu sağlığına uygun hale getirilmesi için çalışmalar yapılmasıdır. Bu organizasyonlar dışında, tesislerin hazırlanması Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerince hakem ve gözlemci atamaları Merkez Hakem Kurulu tarafından  atanan İl Hakem Kurulunca, saha komiseri atamaları  Saha Komiserleri Derneğince Müsabakaların oynanacağı saha ve saatlerin belirlenmesi Tertip kurullarınca, Müsabakalarda ihraç edilen veya haklarında rapor tanzim edilen sporcu, antrenör ve yöneticilerin cezaları da Hakem, Gözlemci ve Saha komiseri raporlarına göre İl Disiplin Kurulunca belirlenmektedir. Federasyonumuzun  bu kurulların kararlarına herhangi bir müdahalesi mümkün değildir.

“SIKINTILARI EL BİRLİĞİYLE BERTARAF EDECEĞİZ”

Federasyonumuz periyodik aralıklarla üye kulüplerimizden gelen talepler doğrultusunda yukarıda belirttiğimiz kurulları (Taban Birlikleri) toplantıya çağırır ve aksayan konuları ilgili kurullara ileterek çözümü noktasında çalışmalar yapar ancak toplantı gündeminde görüşülen çözüm önerileri tavsiye niteliğindedir. Pandemi nedeniyle uzun bir ara sonrası yeniden başlayan müsabakalarımızın daha az problemle devam etmesi için Üye kulüplerimizin haklı serzenişlerini onların temsilcileri olarak ilgili kurullara ileterek üst liglerde de yaşanan bu sıkıntıları el birliği ile bertaraf edeceğimize olan inancımızla spor kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz”. AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu