SporSürmanşet

Marka tescili yapıldı

Cahit Özel, Belediye Kütahyaspor ve Kütahyaspor markalarının tescillendiğini duyurdu. Kimse kulüpten izinsiz Kütahyaspor ürünleri üretemeyecek. Kütahyaspor’a ait tüm mal ve hizmet ürünleri için ticari, hukuksal ve her türlü kullanım hakkı koruma altına alınmış oldu.

Belediye Kütahyaspor Kulübü’nün, şirketleşme ve marka değerimizi artırma çalışmalarından olan “Marka Tescili” projesi hayata geçti. Marka Tescili konusunda basın açıklaması yapan Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel, şu ifadeleri kullandı; Şampiyon olup 2.Lig’e yükselmeye dakikaları saydığımız anlarda, şirketleşme ve kurumsallaşma adına önemli bir adım atarak Belediye Kütahyaspor ve Kütahyaspor’un “Marka Tescili” Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından Belediye Kütahyaspor Kulübü Derneği adına tescillenmiştir.

FORMALARI PİYASAYA SÜRME YETKİSİ SİMPAŞ’IN

Takımımızın ismi, renkleri ve logosu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) yapmış olduğumuz müracatla, tüm mal ve hizmet ürünleri için ticari, hukuksal ve her türlü kullanım hakkımız koruma altına alınmış olup tescili resmen onaylanmıştır. Kurumsallaşma ve markalaşma adına ürettiğimiz projeler arasında yer alan “marka ve patent tesciliyle” kulübümüzün fikri ve sınai mülkiyet haklarını koruyarak, ilerleyen zamanlarda daha da yaygınlaştırıp geliştireceğimiz storelerimizde ürünlerimizi pazarlayıp kulübümüzün gelirlerini artırmayı hedefliyoruz. Yaptığımız sözleşmeler ve anlaşmalar gereği takımımızın ana forma sponsoru ve ürünlerimizin piyasaya sürülmesi yetkisi SİMPAŞ’tadır.

TELİF HAKLARINI İHLAL EDEN KİŞİLER MAHKEMEYE VERİLECEK

İzinimiz ve akdimiz olmadan kişi ve kurum isimlerinin logomuzla ve renklerimizle birlikte formamızda yer alması kulübümüze telif hakkı doğurmaktadır. Markamızın başkaları tarafından haksız kullanımı ve marka hakkının ihlali durumunda marka sahibi olarak bu tür haksız kullanımları takip ederek yetkili mahkemelerde dava açmak suretiyle koruma altına alınan markamızdan kaynaklanan haklarımıza yapılacak ihlaller önlenerek, telif hakkımızı ihlal eden kişi ve kurumlar hakkında hukuki ve cezai yaptırımlara başvurulacaktır. Üçüncü şahıslardan bu konuda hassasiyet ve anlayış bekliyoruz.

ÇAKMA FORMALAR ÜRETİLMESİNE İZİN YOK

Bu kapsamda aşağıda sayılan fiiller marka hakkına tecavüz sayılmaktadır. a) Marka sahibinin izni olmaksızın, markayı Kanunun 7.maddesinde belirtilen biçimlerde kullanmak.b) Marka sahibinin izni olmaksızın, markayı veya ayırt edilmeyecek derecede benzerini kullanmak suretiyle markayı taklit etmek.c) Markayı veya ayırt edilemeyecek kadar benzerini kullanmak suretiyle markanın taklit edildiğini bildiği veya bilmesi gerektiği halde tecavüz yoluyla kullanılan markayı taşıyan ürünleri satmak, dağıtmak, başka bir şekilde ticaret alanına çıkarmak, ithal işlemine tabi tutmak, ihraç etmek, ticari amaçla elde bulundurmak veya bu ürüne dair sözleşme yapmak için öneride bulunmak.d) Marka sahibi tarafından lisans yoluyla verilmiş hakları izinsiz genişletmek veya bu hakları üçüncü kişilere devretmek”.

AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu