ManşetSpor

SAL ve 1. Amatör Küme grupları belirlendi

Kütahya’da 2021-2022 sezonu Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Küme kura çekimi gerçekleştirildi. Kütahya ASKF Başkan Vekili Ali Okçu yaptı. Ali Okçu, “Kulüplerimize kazası belasız hedeflerine ulaşmalarını diliyorum. İnşallah pandemi dolayısıyla sıkıntı yaşamayız. 1,5 sezonumuz pandemi nedeniyle heba oldu. Herkesin gönlüne göre biten bir sezon olsun” dedi.

Kütahya ASKF, Süper Amatör Küme ve 1. Amatör Küme takımlarının temsilcilerinin katılımıyla sıra ve grup belirlenmesi için kura çekilişi gerçekleştirdi. Süper Amatör Küme ’de 14  takım tek grup halinde oynayacak. Futbol Federasyon’un 7’şerli veya 8’erli olarak belirlediği takdirde 2 grup olarak bölünmesi kararlaştırıldı. Ekim ayının son haftasında bir sıkıntı olmazsa lig başlayacak. Kütahya Merkez’de 1. Amatörde lige 25 takım müracaat etti ve 9-8-8 şeklinde 3 gruba ayrıldı. Tavşanlı’da 18 takım müracaat etti ve 9-9 olarak 2 gruba ayrıldı. Domaniç’te müracaat eden 5 takımdan 1 grup oluşturuldu. Gediz’den katılan takımlar A takımları hariç genç grupların hepsinde mücadele etmek için başvurdu. Emet’ten 3 takım, Simav’dan katılacak 14 takım ile birleştirilip 2 grup oluşturuldu. Oluşturulan 8 grubun birincileri play of oynayacak. Süper Amatör’den 4 takım düşecek ve 2 takım süper amatör lige çıkacak. Gelecek yıl süper amatör lig eskisi gibi 12 takımlı olacak.

“İNŞALLAH PANDEMİDEN DOLAYI SIKINTI YAŞAMAYIZ”

Kütahya ASKF Başkanı Murat Cengiz, sağlık nedeniyle operasyon geçirdiği için kura çekimine katılamadı. Toplantının açılış konuşmasını Kütahya ASKF Başkan Vekili Ali Okçu yaptı. Ali Okçu, “2021-2022 futbol sezonunun fikstür çekiminde gruplar belirlendi. Bütün kulüplerimize kazası belasız hedeflerine ulaşmalarını diliyorum. İnşallah pandemi dolayısıyla sıkıntı yaşamayız. 1,5 sezonumuz pandemi nedeniyle heba oldu. Herkesin gönlüne göre biten bir sezon olsun” dedi.  Ligin yeniden başlamasından sevinç duyduğunu dile getiren Kütahya ASKF Başkan Yardımcısı ve Başköy Spor Başkanı Celalettin Altay, “Kütahya’da yaklaşık 1,5 sene ara verdiğimiz futbol ile buluşuyoruz. Çok özlemiştik. Futbol mücadelesi ne tekrar başlayacağımız için sevinçliyiz. Ben kulüplerimize bu sezon fair play çerçevesinde centilmence maçlar diliyorum, Hak edenin kazanacağı sakatsız kazasız bir lig temenni ediyorum” dedi.

“YEŞİL SAHALARI ÖZLEDİK”

Açılış konuşmasında kulüp temsilcilerine seslenen Kütahya Gençlik ve Spor Müdürü Feyzullah Gayret, “2021-2022 sezonunda nihayet sahalara kavuşuyoruz. Sporu ve spordaki güzel tabloları özledik. Bu seneden itibaren kesintisiz olarak spor müsabakaları devam eder. Kazasız belasız bir sezon olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Yeşil sahaları özlediğini dile getiren Spor Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkanı Mehmet Acet, “Pandemiden dolayı 2 sezondur, birbirimizi göremiyoruz. Yeşil sahaları özledik. 2021-2022 futbol sezonunun hayırlı olmasını diliyorum. 2 sezondan inşallah ders çıkarmışızdır. Güzel liglerin ortaya çıkarılacağı bir ligi olsun” diye konuştu.

SAL LİG’İ TEK GRUP

Süper Amatör Ligi sırasıyla şu takımlardan oluşuyor; 1-Moymul S.K. 2-Uluoymak S.K. 3-Tepecik S.K. 4-Çavdarhisar S.K. 5-Tunçbilek Belediye S.K. 6-Hisarcık Belediye S.K. 7-Muratlıspor S.K. 8-Çayırbaşı S.K. 9-Seramiks S.K. 10-Akıncılar S.K. 11-Tavşanlı Gençlik  S.K. 12-Hacıkebir S.K. 13-Özel İdare S.K. 14-1867 Simav S.K.

  1. AMATÖR KÜME TAKIMLARI VE GRUPLARI

1.Amatör Küme’de yer alan takımlar grupları ve sıraları şu şekilde; MERKEZ A: Altıntaş Bld, D.Pınar Zafer, 1922 Dumlupınar, E.Ç. Devlet Hastanesi, Cezaevi, Çini Özbek, Parmakören, Sinerköy

Merkez B:Aslanapa, Ağaçköy, 30 Ağustos, Demir, Çamlıca, 1977 Vefa, Anadolu B.Evler, Perli,

Merkez C: İnköy Engin, Çakırsaz, Genç Shçek, Pınar, Alayunt, Termik, Zığra, Alibeyköy,

Tavşanlı A: Çobanköy, Göbel, Hanımçeşme, Yaylacık, Çukurköy, 3 Eylül, Derbent, Güzelyurt, Ayvalı

Tavşanlı B: Balıköy, Bağlık, Çardaklı, Ömerbey, Güroymak, Beyköy, Başköy, Demirbilek, Gençlergüçü,

Domaniç A Grubu: 1. Domaniç Spor 2. Sarıot Gençlik ve Spor Kulübü 3. Çamlıca Spor 4. Karaköy Spor 5. Çukurca Spor

Simav A: Beyce, Darıcı, Emet Gençlerbirliği, Dağardı,Kestel,Çitgöl,Demirciköy,Emetbor,Gölköy,

Simav B: Emet Gençlik ve Spor, Güneyspor , Kınıkspor, Kuşuspor, Naşaspor, Simav İdmanyurdu, Söğüt Gençlik, Yemişlik Gençlik

 

AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu