Spor

“ŞAMPİYONLUK İÇİN DESTEK BEKLİYORUZ”

Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel, takımın pandemi süreci, lige başlaması ve şampiyonluğa giden yola dair açıklamalarda bulundu. Takıma olan desteğin artmasını isteyen Özel, “Bu takımın daha da iyileşmesi için halkın takımını sevmesi lazım. Ben hiç kimseden çok büyük paralar beklemiyorum. Keşke bin kişi 1’er lira verseydi ama sevgisini verseydi. O sahiplenme duygusunu bize gösterseydi” dedi.

Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel, takımın pandemi sürecini, lige başlamasını ve şampiyonluğa giden yol hakkında değerlendirmelerde bulundu. Takımın durumuna dair Cahit Özel’in konuşması şu şekilde; “ Ben 60 yıldır bu şehrin çocuğuyum. Tek hayalim vardır; Kütahya’nın kendi çocuğunun top oynamasıdır Kütahyaspor’da. Altyapıda 500 tane sporcumuz var. Altyapıda Kütahyaspor’a böyle bir bilinçli kadro oluşturduk.  6 tane altyapıda hocamız var. Onlar çalışmalarını sürdürüyorlar. Biz takımı aldığımızda oturduk program yaptık. Derdimiz takım oluşturmaktı. Kulüp binamız yoktu. Topçumuz yoktu. Malzememiz yoktu. Hiçbir şeyimiz yoktu. Sıfırdan bir takım oluşturduk biz. Herkes 5 Ağustos’ta kamptan dönerken biz 10 kişi ile idmana başlamıştık. Çok acele oldu bazı şeyler. Kendimiz bu takımda top oynayabilecek sporcular araştırdık. Alacağımız topçulara karar verdik.  Alacağımız topçuların komşularına kadar sorduk. Sporculuğunun yanında ahlakı nasıl diye araştırdık. Topçularımızın hepsi ahlaklı çocuklar. Bal liginde 11 gurup var. 152 takım var. Şampiyonluk parolası ile oynayan takımlar içinde 900 Bin TL’ye kurduk biz kadroyu.  Tavşanlı Linyit Spor 6.5 Milyon TL harcadı. İskelet kadromuzu iyi kurduk. İyi de gidiyoruz. Bizim şuan bir sıkıntı ve problemimiz yok. Ama koronavirüsten dolayı ligler tatil edildi. Biz yine de 3. Lige çıkacağız.

“LİGLER TATİL EDİLİNCE BİZLER ÇALIŞMALARIMIZI HEP SÜRDÜRDÜK”

Türkiye’de Bal liglerinde 7 tane il takımı var. Bunlarda Bal liginde 2. sıradalar. Federasyonun sağlık kurulunun istediği kurallar var. Futbolcular tek başlarına kalacaklar. Tek başlarına yemek yiyecekler. İdmanlardan önce test yapılacak. İdmanlardan sonra test yapılacak. Doktor 24 saat bekleyecek gibi. 3 Lig takımları bu şartlara sahip değiller. Bu bütçe ile alakalı. Bir test 2,5 Bin TL’ye yapıldığını öğrendik.  Bu şartların altından biz de kalkamayız. Futbolcularımızın sağlık durumu şuan gayet iyi. Testler yaptırdık. Hepsi negatif. Hepsi bireysel idmanlarını aksatmadan yapıyorlar. Maçlar oynansın isteriz. Biz sporcularımız, teknik ekip olarak ta buna hazırlıklıyız. Biz 25 günlük toplu idmanın ardından bunun altından kalkarız. Şuan koronavirüs sürecinde herkes kendini ve sağlığını düşünüyor. Kütahyaspor’u pek düşündüklerini zannetmiyorum. Kütahyaspor Şampiyon olunca şehre çok şey katacak. Karşı takımların seyircileri gelecek. Oteller, restoranlar dolacak. Alışveriş yapacaklar esnaf kazanacak. İşsizliğin yoğun olduğu bir şehirde yaşıyoruz. Bu gençleri sporun etrafında, spor ile ilgili koşturmak varken, hiçbir şeye koşturamazsanız. Başka şeye yönleniyorlar. En azından Kütahyaspor’un deplasmana gitmesiyle, maçı eleştirisiyle insanlar 1 hafta takım ve spor ile uğraşıyorlar.

 TARAFTAR MAĞAZASININ ADI NE OLSUN?

Statta, Sera Awm’de ve şehrin muhtelif yerlerinde yerler belirledik ve bunları projelendirdik. Ürünlere kadar tasarımlar hazırlandı. Koronavirüs süreci başlayınca bütün programlar askıda kaldı. Bebek kıyafetlerinden, anahtarlıklara, eşofmanlara kadar ürünler tespit edildi. İsim konusunu daha belirlemedik. İsim konusunu taraftarın görüşlerine göre belirlemek istiyoruz. Gelen isteğe göre ismini koymak daha güzel olur diye düşünüyoruz.

“KÜFRETTİRMEMEK İÇİN HER YOLU DENİYORUM”

Rağmen sevgisi vardır. Herzeye rağmen evlat evlattır. Ben bu şehri de, takımımı da rağmen sevgisi ile seviyorum. Kötüde olsa, iyi de olsa seviyorum. Seveceğim başka takım yok, yaşayacağım başka şehir yok. Elimizden geldiğince iyiye doğru hareket etmeye çabalıyoruz. Kendimize kötü laf ettirmemeye çabalıyoruz. Bu takımın daha da iyileşmesi için halkın takımını sevmesi lazım. Ben hiç kimseden çok büyük paralar beklemiyorum. Keşke bin kişi 1’er lira verseydi ama sevgisini verseydi. O sahiplenme duygusunu bize gösterseydi. Bu bilinç ile alakalı. Bu zaman zaman oturur, kültürle alakalı, bizde yavaş yavaş bu kültüre erişmemiz lazım. Ben kulüp başkanı olarak küfrettirmemek için her yolu deniyorum. Benim de hayalim kızımla, karımla bu statta yan yana maç seyretmek. Hayalim bu, bunu yakalayacağımızı düşünüyorum. Bunun ayıp olduğunu anlatmayla ve maça kadınlarında izlemeye gelmesiyle rahatlıkla çözebileceğimize inanıyorum. Gitmeyelim küfür ediliyor demek yerine, gidelim üçüncü maçta küfür edilmesin şeklinde düşünmek lazım. Bunu bizler çözebiliriz. Benim hedefim Kütahyaspor’u şampiyon etmek kim ne derse desin umrumda değil. Kulübümüze destekleri için Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Maçlarda hep yanlarımızda oldular. Belediye başkanı yanımızda olunca daha fazla itibar gördük. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum”. AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu