“Suç işlerseniz cezanız artar”

Kütahya Valisi Ali Çelik , KHGB Meclis Toplantısı’nda  muhtarlara hukuki sorumluluklarını hatırlattı. Muhtarlara asayişten sorumlu oldukları için silah verildiğini hatırlatan Ali Çelik, “Suç işlerseniz kamu görevlisi gibi olduğunuz için cezaların bir kat arttırıldığını görürsünüz” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Meclis Toplantısı Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi’nin toplantı salonunda düzenlendi. Muhtarlara hukuki sorumluluklarını hatırlatan Vali Ali Çelik, “Muhtarlara düşen hukuki sorumluluklar var. Muhtar olmak iki yönlüdür. Hem seçilmişsiniz hem kamu ajanısınız. Elinizde bir mührünüz var. Onun içindir ki devlet size maaş veriyor. Onun içindir ki bazı sorumlulukların daha etkin kullanabilmesi için güvenlik ve asayişten sorumlu olduğunuz gerekçesiyle size silah veriliyor. Bu sorumlulukları tek başına seçilmiş bir kişi gibi davranmanın yanında aynı zamanda kamu görevlisi sorumluluğunu taşımanız gerekiyor. Ceza yargılaması kanununda suç işlerseniz kamu görevlisi gibi olduğunuz için cezaların bir kat arttırıldığını görürsünüz. Kamu görevlisi olmanın sorumluluğuyla köydeki işlere bakarsanız hepimiz bundan kazançlı çıkar” diye konuştu.

 

“Suç işlerseniz cezanız artar”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!