Sürmanşet

Başkanlığa Ali Soycan atandı

İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan ve Halil Aydoğdu, Kütahya’ya gelerek Ali Soycan’ın Kütahya İl Başkanlığı’na atandığını duyurdu. Mehmet Arslan, “Koray Aydın Bey’in teklifi ve Genel Başkanımız Meral Akşener’in oluruyla Ali Soycan’ı Kütahya’ya atamış bulunuyoruz” dedi.

İYİ Parti Kütahya İl Başkanlığı’na Ali Soycan atandı. Atanma töreni İyi Parti Kütahya İl Başkanlığı’nda düzenlendi. İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan, “Bizim tarım politikalarımızı açıkladığımızda Türkiye’de tarım reformunu göreceksiniz. Hiçbir çiftçi ektiğinizden zarar etmeyecek. Biz hansı değil Hasan’ı destekleyeceğiz. Hans kazanmayacak Hasan kazanacak. 2001 yılında bakliyatta Kanada ile Türkiye yarış yapıyordu. Şimdi Türkiye, Kanada’dan nohut, mercimek, kuru fasulye alıyor. O hale geldik. İYİ Parti iktidarında yine Kanada ile yarışacağız. Dünya’ya ihracatımızı yapacağız. Öyle bir program hazırladık ki açıklandığında çiftçi ve tüketicileri mutlu edecek” dedi. Ali Soyacan’ın atanması hakkında, “Kütahya’da il teşkilatında bir boşalma oldu. Kütahya İl Başkanlığı’na sayın Koray Aydın Bey’in teklifi ve Genel Başkanımız Meral Akşener’in oluruyla Ali Soycan’ı Kütahya’ya atamış bulunuyoruz” dedi.

UZLAŞMACI BİR YAPISININ OLDUĞUNU AÇIKLADI

Teşekkür konuşması yapan Ali Soycan, “60 yıldır bu coğrafyanın insanıyım. Kütahya’nın evladıyım. 600’e yakın köyün 300’üne yakınını bizzat incelemiş birisiyim. Dağını taşını bilen birisiyim. Bu partinin hakettiği yere gelmesi ve Kütahya’nın hakkettiği hizmetleri geri alması için hep birlikte el ele elimden gelen gayreti göstereceğime söz veriyorum. Bunda sizlerin bana destek vereceğine eminim. Geçmişte yol kazası olmuş olabilir. Dolayısıyla geçmişten ders alıp geleceğe bakmalıyız. İYİ Parti’de ki güçlenme ihtiyacı diğer partilere ihtiyaç olacaktır. Hatta hizmetini iyi vermediği belediyelere bile örnek olacaktır. Uzlaşmacı, toplayıcı bir yapım vardır. Kişisel egom yoktur” diye konuştu. AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu