Sürmanşet

Efsane başkan geri dönüyor

Kütahya Fırıncılar ve Büfeciler Esnaf Odası’nı kuran efsane başkan Hikmet Ekmekçioğlu, üyelerin yoğun talebi ve icra ile tahsilat yapan mevcut yönetimin gitmesi için başkanlığa aday oldu. Hikmet Ekmekçioğlu, “Biz 15 yıllık yönetimimizde hiçbir üyemizi icraya vermedik. Hiçi bir üyemizin işi içinde hizmetten kaçınmadık” dedi.

Hikmet Ekmekçioğlu Kütahya Fırıncılar ve Büfeciler Esnaf Odası’na başkan adaylığını açıkladı. Hikmet Ekmekçioğlu’nun beklenmedik adaylık açıklaması bomba etkisi yarattı. Odanın kurucu başkanı Hikmet Ekmekçioğlu, mevcut yönetimin icralarla üyeleri üzdüğü ve üyelerin işini görmede eksik kaldığı için geri döneceğini bildirdi. Yönetime aday olduğunu bildiren Ekmekçioğlu, “1997 yılında fırıncı büfeci ve unlu mamüller esnafının hak ve menfaatlerini korumak için kurulan odanın kurucu başkanıyım. Yaklaşık 15 yıl kurucu başkan olarak hizmet verdim. Bu 15 yıl boyunca Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nda yönetim ve denetim kurulu üyeliği yaptım. 2022 yılı 16 Ocak tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul’da tekrar aday olmaya karar verdim.  Oda üyelerimize daha iyi hizmet verebilecek bir yönetim kurulu oluşturmak için göreve talibim. Yeni bir yönetim kurulu, büfeciye hizmet verecek büfeci, tekelciye hizmet verecek tekelci, tütüncüye hizmet verecek tütüncü, fırıncıya hizmet verecek fırıncı ve unlu mamülcülere hizmet verecek unlu mamülcü ile yönetim kurulu oluşturacağız. O yüzden odadaki tüm üyelerin daha iyi hizmet alacakları kendilerinin sıkıntıya düşmeyecekleri bir yönetim olacağız” diye konuştu.

MEVCUT YÖNETİM NEDEN GİTMELİ?

Esnafın rahatsız olduğu için mevcut yönetimin gitmesi gerektiğini dile getiren Ekmekçioğlu, “Mevcut yönetimin pandemide ki faaliyetleri göz önünde bulunduğunda üyeler hizmet alamadı. Üyenin hak ve menfaati için kurulan bu odada icra yoluyla üyelerden aidat tahsili yapıldı. Esnafın geçim sağlayamadığı bir dönemde icra ile tahsilata gidilmesi esnafı çok rahatsız etti. Biz 15 yıllık yönetimimizde hiçbir üyemizi icraya vermedik. Hiçi bir üyemizin işi içinde hizmetten kaçınmadık. İcracı yönetimin gitmesini istiyoruz. Bizi tercih ederse üyelerimiz daha memnun olacakları, işlerinin takip edildiği bir yönetim karşılarında görecekler” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ -ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu