Sürmanşet

MHP ihraç etti, belediye işe aldı

MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP’ den ihraç edilen kişilerin belediyeye işe tekrar geri alınması hakkında açıklama yaptı. Selçuk Alıç, “Milliyetçi Hareket Partisi kurulduğu günden bugüne 52 yıldır böyle bir olay yaşamamıştır. Bizde bu konuda bir şey bilmiyoruz. Bu konuda açıklama yapması gereken belediye başkanımızdır” dedi.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın 2021 yılını değerlendirmek için düzenlediği basın toplantısına MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, Ülkü Ocakları Başkanı İlker Bükni, Türk Eğitimsen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Altınok ve basın mensupları katıldı. Basın mensuplarının sorduğu; “MHP’den ihraç edilen ihraç edilen isimlerden iki ismin belediyedeki görevine geri döndükleri, Kütahya Belediyesinin mülki müfettişlerince denetlenmesi, ayrıca tüm belediye meclis üyelerinin savunmalarının istenmesi ile ilgili neler söylemek istersiniz?” sorusuna Ahmet Erbaş, “İl Başkanımız burada o cevap versin” diyerek soruyu Selçuk Alıç’a yöneltti.

“DAHA ÖNCE BÖYLE BİR OLAY YAŞANMAMIŞTIR”

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ın il teşkilatı ile istişare yapmadan ve bilgi vermeden ihraç edilen kişileri işe geri aldığını açıklayan Selçuk alıç, “Milliyetçi Hareket Partisi kurulduğu günden bugüne 52 yıldır böyle bir olay yaşamamıştır. Partimizden ihraç edilen herhangi birisi partinin belediyesi veya herhangi bir kurumunda işe geri alınmamıştır. Bizde bu konuda bir şey bilmiyoruz. Bu konuda açıklama yapması gereken belediye başkanımızdır. Bu soruyu belediye başkanına soracaksınız. Bizim bu konuda bilgimiz yok. Bizimle istişare yapmadı. Belediyede yapılan soruşturmalar konusunda da bilgimiz yok. Belediye başkanımız bu konuda da bize bilgi vermedi. Ama istişare yapıp konuşacağız. Bizde merakla vereceği cevapları bekliyoruz” diye konuştu. “Belediye ile teşkilat arasında kopukluk mu var?” sorusuna ise Selçuk Alıç, “Hayır her şeyi istişare ediyorduk. Ama bu işçiler konusunda bilgimiz yok” dedi.

AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu