KütahyaManşetSürmanşet

Şekilsiz Formlar Moda

Seramik mutfak eşyalarında öncü firmalardan olan Keramika, 31. Uluslararası Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’na yeni serileriyle katıldı. Keramika’nın yeni ürettiği şekilsiz formdaki ürünleri fuarda yoğun ilgi görüyor. Fuar hakkında Tuğba Öztürk Demir, “Yeni sır ve süs teknikleri ile ürettiğimiz ürünlere çok talep var. Şekilsiz formlar son zamanların trendleri” dedi.

Tüm ev ve mutfak gereçleri endüstrisi tek çatı altında toplandı 31. Uluslararası Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı İstanbul Büyükçekmece’de bulunan fuar merkezinde kapılarını açtı. Cam, porselen, seramik, metal mutfak eşyaları, plastik ev ve bahçe gereçleri, ev ve mutfak eşyaları, dekoratif ev ve mutfak eşyaları, elektrikli ev aletleri gibi ürünlerin sergilendiği fuar ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Keramika, yepyeni ürünleri ile fuarı renklendirdi. Fuar hakkında izlenimlerini anlatan Keramika E -Ticaret ve Marka Müdürü, Tuğba Öztürk Demir, “Biz seramikten mamul renkli mutfak eşyaları üretiyoruz. Bu sene 31. Kez düzenlenen ZUCHEX fuarı covid 19’dan dolayı uzun bir aradan sonra kapılarını ziyaretçilerine açtı. Yaklaşık 510 katılımcıyla misafirlerini ağırlıyor. Çok fazla dış ülkelerden Türkiye’ye ilgi ve talep var” diye konuştu.

“ZÜCCACİYE SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE, ÇİN İLE YARIŞIYOR”

Yoğun ilgi gördüklerini bildiren Tuğba Öztürk Demir, “Biz Keramika olarak yeni hazırladığımız serilerle yer aldık. Özellikle yeni çıkarttığımız Shizen serisi var. Oldukça rağbet gördü fuarda. Yeni süs teknikleri ile ürettiğimiz ürünlere çok talep var. Şekilsiz formlar son zamanların trendleri. Eskiden kare ve yuvarlak tipli olurdu tabaklar, şimdi net bir şekli olmayan tabaklar moda. Bizim amacımız ihracatın çıtasını her sene bir adım daha yükseltmek. Türkiye bu anlamda yüksek potansiyele sahip. Çin vergi dopingleri dolayısıyla dünyanın gözü zücaciye sektöründe Türkiye’ye çevrilmiş durumda. Bunu fuarda gözlemliyoruz. Daha önce fuara katılmayan ülkelerden bile ziyaretçiler oldu. Bizim gibi seramikten mutfak eşyası üretenlerin haricinde tüm mutfak eşyalarına yoğun talep gösteriyorlar. Bu fuar Türk üreticilere büyük bir çıkartma yapma imkânı verdi. Çin’in üretim gücünün bir kısmının Türkiye’ye kaydığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu