Sürmanşet

Zeytinci değil tanıtım çadırı!

Kütahya Belediyesi’nin protokol kapısının önüne kurulan stantlar sosyal medyada pazar çadırları sanılmıştı. Bazı kullanıcılar esnaf kan ağlarken şehir dışından pazarcılar gelip peynir zeytin satacak diye de eleştirmişti. Stantlarda Kütahya’nın el emekleri Dünya’nın çeşitli yerlerinden gelen misafirlere tanıtıldı.

Aracı Şehirler 2. Dünya Forumu kapsamında düzenlenen etkinlikler Kütahya Belediyesi Hizmet Binası önünde açılan stantla devam etti. Birçok Kütahya firmasının ve kurumunun yer aldığı stantlarda Kütahya’nın çini ve seramik ürünleri sergilenirken, çark ustalarının canlı workshopları katılımcı ülke temsilcilerinin dikkatini çekti. Aracı Şehirler 2. Dünya Forumu’na ev sahipliği yapan Kütahya Belediyesi, etkinlikler kapsamında belediye binası önünde tanıtım stantları açtı. Kütahya Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Keramika, Tulu Porselen, Çinikop, Kütahya Çiniler, Fotoğrafçılar ve El Sanatları Esnaf Odası, Ref-San, Altın Çini, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar MYO, Kütahya DPÜ TÖMER, Avanos Belediyesi stant açarak ürünlerini sergilerdiler. Canlı workshopların yapıldığı stantlarda, misafirler ortaya çıkan eserleri ve çalışmaları hayranlık içinde izlediler.

Stantları ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, katılım sağlayan tüm firmalara, kuruluşlara ve misafirlere teşekkür ederek, Kütahya’da gerçekleşen Forum ile İlimizin tanıtımına sağlanan katkının önemli olduğunu vurguladı. Stantlar Cumartesi gününe kadar açık kalarak vatandaşlarımız tarafından da gezilebilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu