Sürmanşet

Ukrayna Konsolosluğu Kütahya’ya Katkı Sağlayacak

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Ukrayna’nın Fahri Konsolosluğuna atandı. Ukrayna’nın Kütahya Fahri Konsolosluğunun aynı anda Eskişehir ve Afyonkarahisar’ı da kapsayacak. Açılış töreninde Erkan Güral, “Hem bölge ekonomisine hem de Kütahya ya katkı sağlamak temel görevlerimiz olacaktır” dedi.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar eşi Katerına Bodnar ile birlikte bugün Kütahya’da Ukrayna’nın Fahri Konsolosluğunun açılışına katıldı. Açılışı gerçekleştirilen Kütahya Fahri Konsolosluğuna Erkan Güral getirildi. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliğinden bugün yapılan açıklamaya göre Ukrayna’nın Kütahya Fahri Konsolosluğunun, “Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar” olmak üzere aynı anda 3 ili kapsayacağı bildirildi. Büyükelçiliğin konuya ilişkin açıklamasında, “Fahri Konsolos Erkan Güral’ın, bölgeyi iyi bilen deneyimli ve saygın bir iş adamı olarak faaliyet göstermesinin Fahri Konsolosluğa verilen ana görevlerin yerine getirilmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ukrayna’nın yurtdışındaki yeni kurumunu içtenlikle tebrik ediyor, başarı ve refah diliyoruz!” ifadelerine yer verildi.

KÜTAHYA’YA KATKI SAĞLAMAK TEMEL GÖREVİ OLACAK

Fahri konsolosluk hakkında Erkan Güral, “Kütahya, Afyonkarahisar ve Eskişehir illerini kapsayan fahri konsolosluk görevinin benim için bir onur olduğunu ifade etmek istiyorum. Öncelikle bölgede yaşayan Kütahyalı vatandaşlarımızın karşılaşması muhtemel herhangi bir sorunda kendilerine destek vermek, yardımcı olmak ve bununla birlikte Türkiye ile Kütahya arasında ki ekonomik ve sosyal ilişkilerin gelişmesi yönünde, daha önce edinmiş olduğumuz tecrübelerimizle, iki ülke arasında elçilik görevi yapmaya, ticaret döngüsü kurmaya zemin hazırlayacak çalışmalarımızla hem bölge ekonomisine hem de Kütahya ya katkı sağlamak temel görevlerimiz olacaktır. Görev süresinde hem çalışma arkadaşlarım hem bir şeyler bulduğuna inanan arkadaşlarım, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonuyla velilerimizle birlikte tez zamanda çalışmalara başlayacağımıza sizlere ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle iki ülke arasında ki hem dostluğun hem ticaretin gelişmesi bundan sonra ki süreçte bizim de yapacağımız çalışmalarla birlikte değer kazandıracak” ifadelerini kullandı.

YASİN PEHLİVANGİL

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu