Sürmanşet

“Şehrin moralini bozmaya hakkınız yok”

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, birlik, beraberlik ahlak çağrısı yaptı. Alim Işık, “Belediye Kütahyaspor sanki Alim Işık’ın kulübü gibi lanse ederek algı yaratma peşinde olanları kendi vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Birkaç puan kaybedince bizim kaostan beslenen memleket sevdalısı güzel kardeşlerimiz hoplamaya başladı. Yapmayın!” dedi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Töreni’nde futbol üzerinden göndermelerde bulundu. Alim Işık, birlik, beraberlik ve ahlak çağrısı yaparken şehre sahip çıkmayıp memleket sevdalısı gibi görünenlere ateş püskürdü. Alim Işık’ın konuşmasının satır başları şu şekilde; “Belediye Kütahyasporumuzun kulüp başkanı Cahit Özel’e biz söz verdik. Bu kupayı size getireceğiz dedik.  Hastanede yatarken en son ziyaretimde bizden isteği ‘Çıkamayacağımı biliyorum. Ölmezsem kupayı buraya, ölürsem mezarıma getirin’ oldu. Bunu yerine getirme gayretini kulübümüz ve tüm şehrimiz göstermeli. Belediye Kütahyasporlu değilim ben Kütahyasporluyum diyecek kadar şehrine uzaklaşmış insanlarımızda var. Fikrine saygı duyarız ama şehrin moralini bozmaya hakkınız yok. Belediye kütahyaspor sanki Alim Işık’ın kulübü gibi lanse ederek algı yaratma peşinde olanları kendi vijdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Belediye Kütahyaspor şehrin takımı Kütahya ilinin markasıdır. Bu takım bu çaba ile devam ettiği sürçe hak ettiği yere gelecek. Geçen yıl 2. Yıla yükselmiş olsaydı bu yıl hedefimiz 1. Lig’di.  Biz sözü 5 yıllık görev süremiz için verdik. Arada da 1 yıl bekleme süremizin olduğunu hesaplayarak bunu söyledik. ‘Pankartlara 1.lige yükselecek yazdınız, hani nerde Alim Işık, ne yaptın Alim Işık’diye yazanlar oldu.  Sen ne yaptın kardeşim. Pandemi şartında 50 kuruşluk maskeyi bile almaktan geri durdun. Takım çıkamadı diye saldıracak yer arıyorsun. Her şeyden önce emeğe saygı duymak zorundayız. Farkı amaçlar peşinde koşup kendine göre bir yarar sağlamayı düşünenlerde olabilir ama başarıyı sahiplenin kardeşim.

BAL LİGİ TAKIMLARI, BELEDİYE KÜTAHYASPOR İLE BİRLEŞSİN

Hedeflerimizden birisi ileriye doğru yükseldikçe, bu zinciri kuralım. Belediye Kütahyaspor altyapısıyla beraber şehrimizin çocuklarını bu takıma monte edelim. Belediye Kütahyaspor dediğinizde A takımında yarıya yakın sporcumuz Kütahyalı olsun. İlk geldiğimiz zaman 1 kişiydi. Şimdi as kadroda 3 kardeşimiz ve yedekleriyle birlikte 6 çocuğumuz orada. Kulüp yöneticilerimizden sportif direktörümüz Abdi Aktaş’de Kütahyalı. Biz takıma sahip çıktıkça büyüyecek. Bu şehir artık sporcu üretmeye başlayacak. Futbolda da bunun meyvelerini hep birlikte göreceğiz. 800’e yakın çocuğumuz Belediye Kütahyaspor adı altında mahalle takımlarında top koşturuyor. Bal’da top koşturan 3 takımı belediyemizin takımı olsun istedik. Yeşilayspor bağımsız kalmayı tercih etti. Çağlayanspor’u, Beldiye Çağlayanspor yaptık. Çağlayanspor’daki çocuklar alttan yükselecek BAL’da bu takımlarda oynayacak. Hepimiz Belediye Kütahyaspor’un BAL takımı olmak isterlerse biz hazırız. Açık davet ediyorum. Bu şehri ayrıştırmaya gerek yok. Hem güçlerimizi hem enerjilerimizi birleştirelim.

TEMEL KRİTER: AHLAK!

Başarı ekip işi. Yılların özlemi olan Belediye Kütahyasporumuzu bu sezonun sonunda 2.lig’e yükselteceğiz. Ona göre çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’de bu kulübün başarısın gördükçe bende gelebilir miyim diye her geçen gün sporcu müracaatlarının arttığını ve pek çok ilde bizim yönetim anlayışımızın örnek alınarak takdir topladığını bu vesileyle paylaşmak isterim. Geçen sene 7 puan öndeyken 2 puan alamamanın, şampiyonluğu kaybetmenin acısı ve ağır dersi hepimizde var. Rahat olun. O tecrübeyi bir daha yaşamayacağız. Ara dönemde sporcu transfer edeceğiz dediklerinde sporcunun kaç para istediği ve nereden geldiği önemli değil. Ahlakı var mı, düzgün mü ona bakacaksınız. Türkiye’nin en ahlaklısını bulabiliyorsanız parayı verelim onu transfer edelim. Sözleşmeyi 1,5 yıl yapacaksınız, kalıcı olacaksa 2.lig de de bizim takımımızın bir üyesi olarak top koşturabilecekse onları transfer edin dedik. Kaleci ve orta sağ transfer ettik. Forvet arayışımız devam ediyor. Bizim için olmazsa olmaz önce ahlak. Çok talihsiz anlarda yaşadık. 5-6 hafta7-8 oyuncumuzun sakat, kırmızı kartlı olduğu haftalar üst üste geldi. Birkaç puan kaybedince bizim kaostan beslenen memleket sevdalısı güzel kardeşlerimiz hoplamaya başladı. Hocasından oyuncusuna kadar. Yapmayın! Sporda bunların hepsi var. O nedenle sakatlıkların az olduğu, kırmızı kart cezalısının en aza indirildiği bir sezon hedefledik. Gençlerimizi özellikle bu konuda eğitiyoruz. Kavgadan ve ceza almaktan uzak durmayı, sabırlı şekilde oynamayı anlatıyoruz. Bu hedefimizi bu sene tutturacağız”.

AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu