Tarıma acil el atılsın!

Ziraat Odası Başkanı Hikmet Koyak, tarımın Türkiye’nin geleceği olduğunu bildirerek tarım sektörüne acilen el atılması gerektiğini bildirdi. Tarımdaki sorunları anlatan Koyak, “Yöremizde ki çiftçilerin en büyük sıkıntıları mali girdilerin yüksek olması ve tarım arazilerin her geçen gün küçülmesidir” dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altıntaş Ziraat Odası Başkanı Hikmet Koyak, yetkililere seslenerek tarım sektörüne biran önce düzenlemelerin gelmesini istedi. Tarımın sektörünü değerlendiren Hikmet Koyak şu açıklamalarda bulundu: “Göreve geldiğimiz İlk günden beri savunduğumuz dile getirdiğimiz ve elimizden geldiğince yardımcı olduğumuz tek konu üretim. Üreten ve ürettiği mahsulü en iyi şekilde değerlendiren toplumlar her zaman var olurlar ve gerçek anlamda özgür kaliteli bir yaşam sürerler ülkemiz son 20 yıldır tarımda çeşitlilik ve ekipman olarak epey yol kat ettik. Lakin bu yeterli değil günden güne değişen ve gelişen sanayi sektörüne çiftçilerimiz uyum sağlayamıyor. Yöremizde ki çiftçilerin en büyük sıkıntıları mali girdilerin yüksek olması ve tarım arazilerin her geçen gün küçülmesidir.

“ÇİFTÇİMİZE, TOPRAĞIMIZA SAHİP ÇIKALIM”

Acilen yapılması ve alınması gereken önlemler tarım arazilerinin toplulaştırması ve kanunlaştırılması, iklim şartlarına uygun mahsul üretimi yapılması, toprak analizine uygun şartlar oluşturulmalıdır. Ekipman desteği direk devlet kanalı ile bilirkişilerin eşliğinde çiftçilere kazandırılmalıdır. Çiftçi kazanırsa istihdam artar. İşsizlik sorunu büyük ölçüde azalır. Çiftçi kazanırsa bolluk olur bereket artar. Kısacası çiftçi kazanırsa Türkiye kazanır. İnsanoğlunun mayasıdır toprak, gelin hep beraber toprağımıza çiftçimize en önemlisi geleceğimize sahip çıkalım”.

Tarıma acil el atılsın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!