TEMA gönüllüsü olmayı seçtiler

TEMA gönüllüleri Kütahya Tarım Fuarı’nda hem halkı bilinçlendirdiler hem de yeni gönüllülere ulaştılar. Yeni gönüllü Soner Akgül, “Bizde bu kötü gidişata bir dur diyebilmek için, gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakabilmek için TEMA’nın gönüllüleri olmayı seçtik”dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya Merkez İlçe Sorumlusu Zühre Selviyopu, TEMA’nın Kütahya Tarım Fuarı’ndaki çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Fuar’da gönüllüler bulmak için çalıştıklarını bildiren Zühre Selvitopu, “Biz burada yeni gönüller bulmaya ve dikkat çekmeye çalışıyoruz. Çünkü Türkiye’miz hatta gezegenimiz çok ciddi bir tehlike altında. Biz bunlara dikkat çekmeye çalışıyoruz. Kütahya’da ki faaliyetlerimiz şu an gönüllülük esasında bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Okullarda eğitimlere gidiyoruz. İlk önceliğimiz bu hatta. Üniversiteyle birlikte güzel etkinliklerimiz oluyor” diye konuştu.

YENİ TEMA GÖNÜLLÜLERİ’NDEN AÇIKLAMALAR

Tema’nın yeni gönüllüleri katılma amaçlarını şu şekilde açıkladı: “Soner Akgül, “Öncelikle biz gençler olarak daha iyi bir gelecek istiyoruz kendimiz için. Farkındayız ki bir toprağın oluşması 450 yıl kadar bir süreyi kapsıyor ve her geçen gün topraklarımız daha kötü bir hale geliyor. Çünkü orman yangınları ve ağaçları bilinçsiz kesme olaylarımız bunlar bizi giderek daha kötü bir hale getiriyor. Bizde bu kötü gidişata bir dur diyebilmek için, gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakabilmek için TEMA’nın gönüllüleri olmayı seçtik. İnsanları bu konuda bilinçlendirmek, onlara da bildiklerimizi kendimizce aktarmak istiyoruz”. Abdullah Baran, “Bizim aslında üye olma amacımız topraktır. 2021 yılında 2793 tane orman kaybettik ve bu ormanları yeniden kazanmak istiyoruz. Bir metre toprağın oluşabilmesi için 500 yıl gerekirken aslında biz her yıl 642 ton toprak kaybediyoruz ve halkımızı bu şekilde bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Doğayı korumaya çalışıyoruz, anlamaya çalışıyoruz. Aslında doğayla da iletişim kurmaya çalışıyoruz. Kirli insan kirli doğa demektir. Doğamızı koruyalım, temiz ve güzel yaşayalım”.

“YEŞİL İLE İÇİ İÇE OLAN PROJELERİ DESTEKLİYORUZ”

Kütahya Mimarlar Odası Başkanı ve Tema Gönüllüsü Erkan Morkoç ise “Biz her zaman yaptığımız projelerin doğayla iç içe olmasını, doğaya zarar vermeden projelerimizi gerçekleştirmeyi bunun için de zaten akıllı binalar ve yeşil ile iç içe olan yeşil binalar projelerinin desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz.  Bunu yaparken bizim önceliğimiz orman ve tarım arazilerinin zarar görmemesi ve yapılaşmaya açılmamasıdır. Önceliğimiz budur. Biz özellikle birinci sınıf tarım arazilerinin ve ormanların kesinlikle yapılaşmaya açılmaması gerektiğini düşünüyoruz. TEMA’nın da gönüllü üyesiyim. Yaklaşık ta 10 yıldır gönüllü üyesiyim. TEMA’nın çalışmalarını da her zaman destekliyoruz. Her zaman da katılmaya gayret ediyoruz”diye konuştu.

AHMET DİNÇ

 

TEMA gönüllüsü olmayı seçtiler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!