Türkiye’nin “En İyi Yönetilen Şirketleri” açıklandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya genelinde 45 ülkede düzenlen “En İyi Yönetilen Şirketler” programının 2022 Türkiye ayağı tamamlandı ve kazananlar açıklandı. Borusan CAT, Norm Holding, Yeşilova Holding ve ABC Deterjan, jürinin değerlendirmesi sonucunda bu prestijli ödüle layık görüldüler.

Bu program, yılda 70 milyon TL’den fazla ciro elde eden, en az beş yıl önce kurulmuş, 25’den fazla çalışanı olan ve halka açık olmayan şirketlerin başvurularını değerlendiriyor. Bu program, dünya genelinde 45 farklı ülkede uygulanıyor.

Detaylı bir incelemenin ardından danışmanlar tarafından finale çıkan şirketler, bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildi. Jüri üyeleri arasında Aksoy Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Batu Aksoy, TSKB Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aygen, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, Koç Üniversitesi Rektörü Metin Sitti ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan bulunuyordu.

Jüri, aday şirketleri strateji, yetkinlik ve inovasyon, kültür ve taahhüt, yönetişim ve finansal başarılar gibi dört ana kriter üzerinden değerlendirdi. Bu değerlendirmenin sonucunda, Borusan CAT, Norm Holding, Yeşilova Holding ve ABC Deterjan ‘En İyi Yönetilen Şirketler’ ödülünün sahibi oldu.

(ELİF ÇELİK)

Türkiye’nin “En İyi Yönetilen Şirketleri” açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!