UCİM Kütahya öğretmen eğitimlerine başladı

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Kütahya ekibi bugün Kütahya 80.Yil Özel İdare İlkokulu öğretmenlerine Kütahya Öğretmenevinde çocuk ihmal ve istismarına yönelik farkındalık eğitimi verdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitime okul idaresi, öğretmenler ve Ucim İl Koordinatörleri katıldı.UCİM Kütahya İl Koordinatörü Yasemin Sarı Karadaş UCİM tanıtımı,derneğin amaçları ve işleyişi konularında eğitimverirken; UCİM Kütahya Eğitim,Rehberlik ve Yönlendirme Koordinatörü Beyza UĞUŞ tarafından verilen eğitimde “İstismarın Psikolojik Boyutu ” konuları anlatıldı. UCİM Kütahya Hukuk Koordinatörü Av. Reyhan Toker Atlı “İstismarın Hukuki Boyutu” konusunda bilgi verdi. Ayrıca okullarda karşılaşılan çocuk ihmal ve istismarı durumunda öğretmenlerin görev ve hukuki sorumlulukları konusunda ayrıntılı bilgi verdi. Eğitim okul idaresi ve öğretmenlerden büyük ilgi gördü. Okul müdürü Onur Yıldırım verilen eğitimin içeriği ve niteliği bakımından hem öğretmen hem anne baba olarak çok verimli ve fayadalı olduğunu ayrıca tüm ögretmenlerin ve velilerin de bu eğitimden faydalandırabilmeleri adına eğitimlere devam etmek istediklerini beyan ederek UCİM Kütahya ekibine, eğitime katılan öğretmenlere ve ev sahipliği için Öğretmenevi yönetimine teşekkürlerini sundu.

YASİN PEHLİVANGİL

 

UCİM Kütahya öğretmen eğitimlerine başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!