“Üzerine gideceğiz”

TES İŞ Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erden, Kütahya’da termik santral çalışanlarına devletin hibe yaptığı vergi indiriminin verilmediğini söyledi. Eşref Erden, iftar programında işçilere bu konunun üzerine gideceklerini bildirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TES İŞ Kütahya Şubesi’ni iftarında enerji iş kolunda çalışan işçilere seslenen Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erden, “2022 yılının 1 Ocak’ında asgari ücret açıklandı. Bilindiği üzere asgari ücret açıklandığında 15 yıldan beri alışılagelmiş devlet katkısı olan AGİ diye bir para alıyordu çalışanlar. Ne yazık ki TEİAŞ, Osmangazi çalışanları AGİ’leri kaybolmasından dolayı vergi indirimi sağlayan Hükümetin vergisini ceplerine alıyorlar bordolarda. Ne yazık ki Çelikler çalışanları, termik çalışanları devletin hibe yaptığı 5 bin 4TL’lik vergi indirimini işçiler alamıyor. Bu indirim işçiye yapılmadı, her halde işverene yapıldı. Bu parayı işveren cebine koyuyor, çalışanlarına vermiyor. Bunun da üzerine gideceğimizi buradan açıklıyorum” diye konuştu.

AHMET DİNÇ

 

“Üzerine gideceğiz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!