Vali Ali Çelik, günün en özel karelerini çocuklarla verdi

Kütahya Valiliği ile Nafi Güral Eğitim Vakfı'nın “Hayalini Çiz” projesi kapsamında özel çocukların hayallerini resmettiği eserler Özel Gülsüm Güral Müzesi’nde sergilendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen ‘Hepimiz Biriz 23 Nisan Şenliği’nde beğeniye sunulan serginin açılışına katılan Vali Ali Çelik, Nafi Güral Eğitim Vakfı’nın Kurucu Başkanı Nafi Güral başta olmak üzere Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ile sergide ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.
“EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ: DEZAVANTAJLARI UMUDA ÇEVİRMEK”
“Gençlerimize, çocuklarımıza imkân sağlamak, onların farklılıklarını, dezavantajlarını umuda çevirmek en önemli görev alanlarımızdan biri” diyen Vali Ali Çelik, “Bunun için çaba sarf eden, katkı sunmaya çalışan tüm büyüklere, bunun altyapısını oluşturmak için devlet organizasyonu içinde görev alan tüm kamu görevlilerine, destek veren iş insanlarımıza şahsım ve devletimiz adına şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.
Müzik tarihinin efsane ismi Ludwig van Beethoven’ın hayatını örnek gösteren Vali Ali Çelik, “Beethoven da 8 çocuklu bir ailenin çocuğu ve hepsi de kendisi gibi engelli. Hikâyenin özüne baktığınız zaman kulaklarında işitme kaybı yoğun olan bir bireyin hayata dair, yarınlara dair en büyük umudunu görüyorsunuz. O, bugün tüm dünyanın tanıdığı en iyi müzisyenlerden bir tanesi” dedi.
“UMUDU ‘YARIN’, YARINI ‘ÇOCUK’ TANIMLAR”
Umudu en iyi yarın kelimesinin anlattığını, yarını tanımlayacak en güzel kelimenin ise çocuk olduğunu dile getiren Vali Çelik, “Yarına güzel bakabilmek, içini doldurabilmenin temel hikâyesi çocuklardır” dedi.
“23 NİSAN’IN TEMEL DAYANAĞI ULUSAL EGEMENLİKTİR”
23 Nisan’ın içinde barındırdığı temel anlamın ulusal egemenlik olduğunun altını çizen Vali Ali Çelik, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyada bir başka vizyonla geleceği ve yarını çocuklara emanet eden bir lider. 23 Nisan’ın kendi içinde barındırdığı temel anlam ulusal egemenlik, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olması. Ve bu ilişkiyi sürdürebilecek temel bakış açısı da sonsuza kadar var olması. ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır’ sözü de bunun en güzel vurgusu” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından sergiyi gezen Vali Ali Çelik, Sema Güral Sürmeli’den bilgiler aldı.
ÇOCUKLARDAN VALİ ALİ ÇELİK’E SEVGİ SELİ

Vali Ali Çelik, günün en özel karelerini çocuklarla verdi. ‘Hepimiz Biriz 23 Nisan Şenliği’nde çocuklarla bir araya gelen Vali Çelik, onları kırmayarak hepsiyle fotoğraf çektirdi.

Vali Ali Çelik, günün en özel karelerini çocuklarla verdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!