Yapay zeka öğretmenliği bitiriyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft’un sahibi Bill Gates, çocukların yapay zekayla okuma ve yazmayı öğrenebileceğini açıkladı. Türkiye genç nüfusuyla bu konuda öncü olabilir.

Dünyanın en zengin insanlarından Bill Gates, yakın zamanda yaptığı açıklamada yapay zeka destekli sohbet robotlarının, çocukların okuma ve yazma becerilerini geliştirmede önemli bir role sahip olacağını belirtti.

Gates, robotların çocukların öğrenme sürecini kolaylaştıracağına inandığını ve yaklaşık bir buçuk yıl içinde bu teknolojinin kullanıma sunulacağını sözlerine ekledi. Bu gelişme, çocukların eğitimine büyük bir katkı sağlayabilir ve gelecekte diğer alanlarda da yapay zekanın kullanımının artmasına öncülük edebilir.

Bill Gates, “Günümüz sohbet robotları okuma ve yazma konusunda inanılmaz bir akıcılığa sahip. Bu da yakında öğrencilerin okuma ve yazma becerilerini daha önce hiç olmadığı kadar geliştirmelerine yardımcı olacak” dedi.

Yapay zekanın gerçek bir öğretmenin yerini tamamen almadan önce robotların insan dilini daha iyi anlamaları ve yeniden üretmeleri gerektiğini vurgulayan Gates, öğrencileri motive etmek ve onların öğrenme sürecine katılımını artırmak için robotların insana benzer bir dil kullanması gerektiğini ifade etti.

(ELİF ÇELİK)

Yapay zeka öğretmenliği bitiriyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!