Gülizar Horoz
  • 24 Yazı
  • 3 Yorum

2022 YILINA AİT BİR MEKTUP

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl birbirinden farklı anılar ve hayat hikâyeleri içinde geçti, uzun süren işler arasından gözden kaçan detaylar, yorulduğum zaman hiç pes etmediğim günler, bu yıl yorucu ama kendime sorular sorduğum verimli bir yıl olduğunu anladım.

İnsanları anlamak ve toplumun sorunlarına değinmeyi kendime dert edindim. “Ben ne yapabilirim” sözünü hayat felsefesi olarak benimsedim. Tanımadığım çocuklar için bir şey yaptım mı?
Kendimi eleştirdiğim hangi konuda artık hiç konuşmuyorum?
Bu yıl anlatmaya değer kaçta tane güzel hikâyelerim var?
Sevdiklerime onları ne kadar çok sevdiğimi hissettirebildim mi?
İnsanları ne kadar sevdim ya da halini hatırını sordum mu? Kendimi hastalıklardan korudum mu?  Kendime ve zorlandığını gördüğüm başkalarına, yokuşları çıkarken ‘iyi gidiyorsun’ dedim mi?
Değerimi bildim mi?
Yeni bir şeyin tadına baktım mı?

Kendime hediye aldım mı?

Farklı kültürlerdeki yaşam tarzlarını keşfettim mi?
Dikkatimi en çok neye verdim?
Bir bitki büyüttüm mü? Bir tohum ektim mi? Güneşin altında hiçbir şey yapmadan durdum mu?
Oturup gözümü kapatıp durdum mu?
Üzerimden zor günler geçerken sessizce izledim mi?
Zaman geç dediyse de, ben onu boş verip bazen durdum mu?
Yeni bir şairi okudum mu?
Kaç tane kitap okudum ve yazarların hikâyelerini merak ettim mi?

Bir arkadaşıma karşılıksız bir armağan verdim mi?
Hayatımı ağırlaştıran fazlalıklardan kurtulabildim mi?

Yeni bir yol keşfettim mi?

Yeni umutlara yelken açtım mı? Bugün değilse ne zaman umut ışığı olmalıyım?

Cevapsız sorularım arasında kaç kere hata yaptım?

Kazanmak için kaybetmeyi göze aldım mı?

Her yıl kendinize mektup yazabilir miyim?  Bu yıl yeni bir başlangıç yapılabilmeliyim.

Ne güzel olurdu değil mi? Yanlış bildiğimiz her şeyi unutsak… Sadece doğrular kalsa…

Biten zamana inat bitmeyen umutlar… Geçmeyen dakikalara karşısında, çabuk unutulan acılarımız olmalı. İnsan en çok üzüldüğü zaman saatler geçmek bilmez.

Küfemiz içinde yeni umutlar,  huzur, dostluk olsun. Dertlerimizin çözümü olsun. Sırtımıza boş cümleleri yük etmeyelim. Not almayı unutmayın;  insanlarla sürekli vedalaşın. Yarın size ne getirir bilinmez. Her zaman umudunuz ve yarın için bir hayaliniz olsun. Gülmeyi ve insanlara dert ortağı olmayı unutmayın.

2022 YILINA AİT BİR MEKTUP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin