Gülizar Horoz
  • 24 Yazı
  • 3 Yorum

BAŞIMIZA GELEN OLAYLARDAN ŞARKI SÖZÜ OLUR MU?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kelimelere, anlam katan cümlelerle harmanlanmasıdır. Bazen cümleler insanı ya da hayatı temsil eder. Yarım kalmış, eksik… Bazen bir kelime yüzden fazla cümlenin yerini tutar. Her kelime cümle içinde bir varoluş hikâyesidir. Günlük hayatta çok sık kullanılan cümleler kaderiniz olabilir mi? Aklımdan geçen başıma geliyor diye düşünürüz.

Hayat dediğimiz uzun bir yoldur.  Şarkılar bu yolculuk sırasında yaşamın içinde bize eşlik eder.  Yaşam ise o süreyi nasıl kullandığımızla ile ilgilidir.  O süreyi nasıl geçirdin, nasıl davrandın ya da neler söyledin? İşte yaşamak bu noktada başlar.  Hayattın içinde herkesin rolü vardır,  Şimdi sana bir süre veriliyor ve kendini anlat. Kendini 6 kelimede anlatabilir misin?   Yaşanılan olaylar değil,  sözlerimizin ne dar kalıcı olduğu önemli…  Kimi insanlar kolay yaşar.  Suya sabuna dokunmadan yaşamak diyebiliriz.  Hayatını bedava, az zahmetle yaşama imkânı bulunur. O imkâna sahip olanın şanslı sayılıp sayılmayacağı da belli değildir.  Ailenizden tarafından verilen imkânlar bile insanları daralttığı bir gerçektir. Onun için galiba en iyi yol, insanların kendi işini yapabilmesidir. Mutlaka yaşamın içinde sizinde bir şarkınız olsun. Her hayat hikâyesi arabesk ya da türküler oluşturmaz.  Bazen uzunca bir gazel dile gelir. Siz nasıl yaşamayı tercih ederseniz; en güzel melodi dilinize dolanır. Yaptığınız tercihler sizin birden kaderiniz olabilir. Yaşadım diyebilmek için şarkılar mırıldanın sözler size ait olsun.  Hiç sevmediğiniz arabesk seni bir yakalarsa 3 dakika bir ömür nasıl gözlerinin önünden geçer.   Türküler ve arabesklerde yer alan acı ya da keder sesin içinde yer buluyor.  İnsan en çok konuşamadığı zaman yazmalı, sözler dile sancı zamanla.  Aklımızda eksik kalan yaşanması mümkün iken yaşanılamayan hayat…

BAŞIMIZA GELEN OLAYLARDAN ŞARKI SÖZÜ OLUR MU?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin