YENİ DÖNEM COŞKUYLA KARŞILANDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022- 2023 eğitim- öğretim yılı şehrimizdeki Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen törenle kutlandı. Kütahya Valisi Ali Çelik ve Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ın da katıldığı törene, öğrenci velileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İnşaatı tamamlanan ve yeni döneme hazır hale getirilen Cumhuriyet İlkokulu’nda açılış konuşması yapıldı. Açılışı İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende okul müdürü, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü ve Kütahya Valisi Ali Çelik konuşmalarını gerçekleştirdi.

2022- 2023 eğitim- öğretim yılını kutlama konuşmasını Merkez’deki Cumhuriyet İlkokulu’nda gerçekleştiren Kütahya Valisi Ali Çelik, “Çocuklarımız heyecan içerisinde okullar açılması vesilesiyle bir aradalar. Psikolojideki ‘boş levha’ yani temiz, saf ve berrak anlamına gelen tabir onlar için en açıklayıcı olanı. Onların gelişmesinde en büyük paydaşı olan iki temel unsur; aile ve okuldur. Okul ve ailenin işbirliği içerisinde hareket etmesi en güzel sonucu verecektir. 564 adet okulumuzda, 5 bin 286 derslikle, 7 bin 900 civarı öğretmenimiz ve 100 bin civarı öğrencimizle bugün okullarımız açıldı. Çocuklarımıza, öğretmenlerimize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun diyorum.” sözlerini söyledi.

“5 YAŞ GRUBUNDA EĞİTİM ORANINI YÜZDE 100 YAPMAK İSTİYORUZ.”

Kütahya ili genelinde 70 yeni anasınıfı daha faaliyete geçirdiklerini açıklayan Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit; “Ülkemizin her köşesinde, her bir hanesinde tatlı bir telaşın yaşandığı bugün bizler de öğrenci, öğretmen ve personelimiz ile büyük bir aile olarak yeni eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız bugün ders başı yaparak okulları, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla buluştular. Bu güzel buluşmanın tüm eğitim camiamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Eğitim, toplumların hayatında vazgeçilmez bir ihtiyaç ve o toplumun geleceğini şekillendirmede en büyük güçtür. Tarihin her döneminde insanlığa değer katan milletimizin daha mürebbeh yarınlara ulaşması eğitimle olacaktır. Bizler eğitim gibi önemli alanda çalışıyor olmanın verdiği sorumlulukla, hayalleri ve ufukları sınırlarımızı aşan bir nesil yetiştirmek amacıyla çıktığımız bu yolda ilimizin merkezinden en uzak beldesine kadar bütün çocuklarımıza ulaşarak onların eğitim ortamlarını ve imkanlarını iyileştirmeye, ilimize yeni okullar kazandırmaya, eğitim binalarımızı yenilemeye devam ediyoruz. 5 yaş grubunda eğitim oranı şu an yüzde 90, biz bu durumu yüzde 100 yapmak istiyoruz.” dedi.

“YENİ BİNAYA TAŞINMAMIZ, YENİ KAYITLARI VE NAKİL BAŞVURULARINI ARTIRDI.”

Yeni döneme yeni binayla başladıkları için mutlu olduğunu belirten Cumhuriyet İlkokul müdürü Süleyman Özbay; “Geleceğimizin teminatı körpe meydanlara ilk cansuyu olarak eğitim vermeye başlayacağımız ilköğretim haftasına erişmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Sevgili öğrenciler sizler yaz tatilindeyken okulumuz çiçeksiz bir bahçe, susuz bir dere gibiydi. Sizler cıvıl cıvıl seslerinizle okulumuz koridorlarını ve sınıfları doldurdunuz. Tekrar hoşgeldiniz. Sizler okulumuz çatısı altında insan ve doğa sevgisini, kardeşliği, yardımlaşmayı, demokrasiyi ve Atatürk’ü öğreneceksiniz. Aramıza bu yıl katılan öğrencilerimizi de sevgiyle kucaklayacak, onların okulumuza en kısa sürede alışmalarını sağlayacaksınız. Böylece okulumuzun sadece bilgi yuvası değil aynı zamanda sevgi yuvası olduğunu da göstermiş olacağız. Hepiniz çok zekisiniz ama zeki olmak yetmez, çok çalışkan olmalısınız. Değerli öğretmenlerimiz ulusların gelişmişlik düzeyi eğitime verdikleri önemle ölçülmektedir. Devletimiz eğitim ve öğretimin kalitesinin yükseltilmesi için bu güzel binayı yaptırarak bizlere teslim etti. Yeni binaya taşınmamız, yeni kayıtların ve nakil başvuru sayılarının artmasını sağladı. Öğrencilerimize en kaliteli eğitimi, en iyi koşullar altında verebilmek için yeni binamızın fiziksel imkanlarının da yeterli olması nedeniyle bu yıl yeni 4 şube daha açtık. Böylece okulumuzun kapasitesine göre kalabalık olacak sınıfları engellemiş olduk. Bakanlığımız Kütahya’da yeni açılan Halime Erkan ilkokulu ile birlikte okulumuza akıllı tahtaları da bir an önce gönderiyor. Şu anda çerçevelerini teslim almış bulunuyoruz. Böylece EBA gibi eğitim öğretim programları öğrencilerimiz için daha eğlenceli hale gelecektir. Artık yeni gelen öğretmenlerimizle birlikte en güncel, en son eğitim yöntem ve tekniklerini kullanarak bu güzel binanın işler hale gelmesini sağlayacağız. Sevgili veliler, sizler gözünüzden bile esirgediğiniz çocuklarınızı okulumuza yani emin ellere teslim etmiş bulunuyorsunuz. Gözünüz arkada kalmasın. Çocuklarımız okulda her gün, bir önceki günden daha fazla bilgi ve kültürle tanışacaktır. Sizlere düşen görev ise okul ve öğretmenlerle bağınızı koparmamanızdır. Tüm okullarda yeni eğitim- öğretim yılının sağlıklı, başarılı ve verimli geçmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

YENİ DÖNEM COŞKUYLA KARŞILANDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!