“Yeniden Refah’a çaycı olmaya geldi”

Kütahya’da Murat Tuncay’dan sonra Ahmet Torun’un da YRP saflarına geçmesi siyaset gündemine bomba gibi düştü. Torun’un YRP’ye ‘çaycı olmaya geldim’ diyerek geçtiğini kaydeden İl Başkanı Osman Gezgin, en fazla geçişin AK Parti’den olduğunu duyurdu.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde 2004-2014 yılları arasında AK Parti’den seçilip Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Torun, Yeniden Refah Partisi(YRP)’ne katıldı. Ahmet Torun’a parti rozetini YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan Manisa’da taktı. Ahmet Torun’un YRP’ye geçişi siyaset kulislerinde çok konuşulan konuların başında bulunuyor. YRP Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, Ahmet Torun’un kendi isteğiyle ‘partiye çaycı olmaya geldim’ diyerek geçtiğini bildirdi. Partisi’nin üye geçişleri ve görevlendirme politikası hakkında Osman Gezgin şu konuşmayı yaptı: “Ahmet Torun, Kütahya siyasetinin önemli isimlerinden bir tanesidir. 1986-88 yılları arasında Simav Refah Partisi’nin gençlik kolları başkanlığını yapmıştır. Akabinde 1996-97 yıllarında Gediz’de Milli Gençlik Vakfı’nın Başkanlığını,2004-2014 yılları arasında iki dönem Pazarlar İlçemizde AK Parti’den belediye başkanlığını başarıyla yerine getirmiş bir siyasetçimizdir. Kütahyamızın bir değeridir. Uzun zamandır görüştüğümüz bir arkadaşımız, dostumuz. Biz ciddi anlamda bazı şeylerden rahatsızlığımız da vardı. Ahmet Abi ile bunları konuştuk. En nihayetinde Ahmet Abi, Yeniden Refah Partisi saflarına geçmeyi kendisi arzu etti. Bizde bundan büyük onur ve gurur duyduk. Onun gibi Kütahya’da karşılığı olan, sevilen, dürüst, düzgün kaliteli siyasetçinin bizim saflarımızda siyaset yapacak oluşu bizleri çok mutlu etti. Altını çizerek söylüyorum; dışarılarda kulağımıza geliyor. Ahmet Bey’e ne görev verilecekmiş, ne yapacakmış’ tarzı sorular komik sorular. Siyaset sanki görev verilecek, hangi makama hangi koltuğa göre bir pazarlık aracı gibi düşünülüyor. Ahmet Bey ısrarla şu açıklamayı yapıyor; ‘Ben Yeniden Refah Partisi’ne çaycı olmaya geldim’ diye sürekli vurguluyor.  Hatta Manisa’da rozet merasiminden sonra çay içmeye gittiğimizde bizim teşkilatlarımıza çay ikramını Ahmet Abi yaptı. Yeniden Refah Partimiz de Ahmet Torun’un siyasi fikirlerinden, tecrübelerinden faydalanacağız ve il yönetiminde görev vereceğiz.

“AK PARTİ’NİN ÖNEMLİ İSİMLERİ BİZE GEÇİŞ YAPIYOR”

Esasında olay AK Parti’nin kan kaybetmesi değil. Birçok partiden bize geçişler oluyor. Tüm partilerden bize geçiş oluyor ama en fazla bize üye AK Parti’den oluyor ve önemli isimleri bize geçiş yapıyor. Bizim yabancıların head hunter yani beyin avcılığı dediği şeyi yapmıyoruz. Biz kendimiz oluyoruz, durumu anlatıyoruz. Siyatesimizi, projelerimizi ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ı anlatıyoruz ve bunların karşılığında bize geçişler olduğunu düşünüyorum. Nokta hedef ile transfer yapalım diye atak yapmıyoruz. Biz insanlara bir şey vaat ve teklif etmiyoruz. Bizim ile beraber düzgün, dürüst siyaset yapma platformunu önlerine sunuyoruz. Karşılığını böyle buluyoruz.

“KÜTAHYALILARIN İYİ BİR YERLERE GELMELERİNİ İSTİYORUZ”

Yeniden Refah Partimizde, Kütahya İl Başkanlığı’nda bizim bakış açımız diğer partilerden farklı. Diğer partilerde önemli olan isimler tabiri caizse oğul verme potansiyelinde olan kişileri pek bir noktalara getirmezler. Bizde bunu tam tersi, bunu hak ettiğimiz arkadaşlarımızı genel merkezde de görevlendirdik. Bundan da kaçınmıyoruz. Benim il sekreterliğimi yapan Muhammet Ali Güngör Beyefendi şuan Genel Merkez’de engelliler komisyonunda başkan yardımcısı, Murat Tuncay Bey, Genel Merkez’de anayasadan sorumlu başkanlık konumuna getirildi. Yeniden Refah Partisi’nin anayasa ile alakalı çalışmalarını gerçekleştiren ekibin başında bir Kütahyalı avukat kardeşimiz Murat Bey var. Genel Merkezimizin AR-GE biriminde Simav’da bir öğretim görevlisi hocamız var.  Genel merkezde olmalarından gurur duyuyoruz, gocunmuyoruz. Kütahyalı bürokrat eksikliğimizin olduğunu sürekli vurguluyorum. Biz Ankara’da siyasetçi değil bürokrat anlamında da Kütahyalıların iyi bir yerlere gelmelerini istiyoruz. Bunun içinde kim hak ediyorsa bu koltukları, onların gelmesi için elimizden geleni yapmak istiyoruz”.

AHMET DİNÇ – ÖZEL HABER

“Yeniden Refah’a çaycı olmaya geldi”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!