Yeşil Sol Parti sandık görevlilerine saldırdı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belçika’nın Brüksel kentinde Yeşil Sol Parti müşahitleri diğer sandık müşahitlerine saldırı gerçekleştirdi. Yeşil Sol Parti sandık müşahitleri ile Cumhur İttifakı’nın müşahitleri arasında çıkan sözlü sataşma büyüdü.

Expo alanında gerçekleşen olayda, Yeşil Sol Parti sandık müşahitleri ile Cumhur İttifakı’nın müşahitleri arasında çıkan sözlü sataşma, fiziki saldırıya dönüştü. Olay yerinde bulunan görgü tanıkları, saldırgan grubun bir kadın sandık görevlisine küfrettiğini ve diğer müşahitlerin ve seçmenlerin de tepki gösterdiğini aktardı.

Saldırgan grup, kavgacı tutumunu sürdürerek demir çubuklar ve sandalyelerle müşahitlere ve orada bulunan seçmenlere saldırdı. Bu saldırıda iki seçmen yaralandı ve başına demir çubukla darbe alan bir seçmen hastaneye kaldırıldı. Olayın ardından polis, Brüksel’deki Expo alanına gelerek iki grubu ayırdı. Yaralı seçmen hastanede gözetim altında tutulurken, oy verme işleminin gerçekleştirildiği binaya girişler kapatıldı.

(ELİF ÇELİK)

Yeşil Sol Parti sandık görevlilerine saldırdı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!