Yoncalı Dübecik Termal tesisleri yenileniyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya’nın termal turizmdeki önemli merkezlerinden biri olan Yoncalı da bulunan; yıpranmış ve âtıl durumda olan Yoncalı Dübecik Termal Tesisinin yenilenerek modern bir sağlık kompleksine dönüştürülmesi için çalışmalar İl Özel İdaresi tarafından başlatıldı.

2020 yılında Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yatırım desteği alan Termal Sağlık Turizmi Odağında Yoncalı’nın Altyapısının Geliştirilmesi adlı projemiz tamamlanarak bölgenin su altyapı sorunu çözülmüş ve bölgede yeni tesislere su verilmeye başlanmıştır.

Kütahyalı vatandaşlarımız kullanımının yanı sıra yerli turistinde bölgeye kazandırılması için modern bir tesis ihtiyacı doğmuştur.  Bu sebeple hazırladığımız ve Zafer Kalkınma Ajansı 2023 TUTAP desteği almaya hak kazanan Yenilenen Yüzüyle Yoncalı Dübecik Termal Tesisi projemiz ile Yoncalı Dübecik hamamlarını yenilenerek modern bir termal sağlık kompleksi haline dönüştürülecek ve halkın kullanımına açılacaktır.

(ELİF ÇELİK)

Yoncalı Dübecik Termal tesisleri yenileniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!