Yüzde 70 iş garantisi

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Nursan Kablo Donanımları AŞ  arasında Kütahya İl Müdürlüğünde “İşbaşı Eğitim Protokolü” imzalandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya İŞKUR İl Müdürlüğü’nde yapılan protokol törenine; Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil Uçan, Nursan AŞ Genel Müdürü Çağatay Üstündağ, İnsan Kaynakları Direktörü Gökhan Yıldırım ile Tavşanlı İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Muhterem Aksoy,  İŞKUR Şube Müdürleri Ahmet Kılıç ve Hüseyin Açar katıldı. Yüzde 70 istihdam garantili protokol ile “ Kablo Montaj İşçisi” mesleğinde 200 kişinin işbaşı eğitime başlayacağını kaydeden İl Müdürü Kamil Uçan; işbaşında eğitim alan kişilere  günlük 163,59-TL cep harçlığı ile  GSS primlerinin  ödendiğini ifade etti.

“NURSAN’IN KÜTAHYA’DA 3 BİN 119 İŞÇİSİ VAR”

NURSAN firmasının Kütahya için büyük bir değer olduğunun altını çizen Kamil Uçan, “Kurumsal bir kimlik inşa edebilmiş, bugün hemen herkesin çalışmak istediği bir iş yeri haline gelmiş NURSAN firmasın ilimizde hizmet ediyor olması bizim için bir övünç kaynağıdır. Özellikle salgın sürecinde istihdamın artmasına ve korunmasına katkı sunan NURSAN ailesine şehrim adına teşekkür ediyorum.” dedi. NURSAN firmasının işbaşı eğitim programlarında yıllık ortalama yüzde 74  istihdam sağladığını ifade eden İl Müdürü Kamil Uçan; “2015-2021 yılları arasında düzenlenen 2 bin 625 kişilik işbaşı eğitim programıyla 1925 kişi NURSAN firmasında  istihdam edildi” diye ekledi.  Fabrika hakkında bilgi veren Üstündağ, Tavşanlı ve Kütahya fabrikalarında toplam 3 bin 119 kişinin istihdam edildiğini söyledi.

 HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 Yüzde 70 iş garantisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!