“Zamlardan bıktık”

Market fiyatlarındaki pahalılık vatandaşlardan tepki çekmeye devam ediyor. İndirim haberleri üzerine alışverişe çıktığını söyleyen Hanife Akyıl, zamlardan yakındı. Emekli olduğunu bildiren Akyıl, “İndirim dedikçe bindirim yapıyorlar. İndirim yok. Bıktık, nefes alacak halimiz kalmadı” dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çoğu market Ramazan kampanyası başlattı. Kampanya ve indirimi duyan Kütahyalı vatandaşlar yaptıkları alışverişlerde indirimi hissetmediklerini dile getirdi. Yaptığı alışveriş sonrası pahalılıktan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Hanife Akyıl, “Şikâyetim pahalılık. Ramazanda ucuz alışveriş yapabilmek için nere indirim var bir oraya bir buraya gidiyoruz. Tarım Kredi Kooperatifi’nden ayçiçeği yağı aldım 145 TL’ye, bunun neresi ucuz. Zamlardan bıktık. Önceden 60-70 TL civarındaydı. Fiyatlar buralara kadar tırmandı. İndirim dedikçe bindirim yapıyorlar. İndirim yok. Bıktık, nefes alacak halimiz kalmadı. Allah asgari ücretli ile emeklilere sabır selamet versin. Emekliyiz ve bittik. Verdiği 500 TL, zamlarla bizden aldığı bin 500 TL. Tarım Kredi’den aldığım bu yağ zengin yağı olmuş! Zor bela 1 tane yağ alabildim. Bu yağın içine ne koyup pişireceğimi bilmiyorum. Pazara gidiyorum fiyatlar cep yakıyor, markete gidiyorum kaçıyorum” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ –ÖZEL HABER

“Zamlardan bıktık”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!