Zeki insanlar aşık olmakta zorlanıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı çalışmalar, yüksek zekalı insanların aşık olmakta zorlandıklarını gösteriyor. Dünya genelinde çok zeki insanlar hepimizin imrendiği kişiler oluyor ve yüksek zekaları nedeniyle karşı konulmaz bir cazibe yaratabiliyor. Ancak, aşk hayatları hakkında her zaman şanssız oldukları düşünüyor.

Zeki insanların aşık olmakta zorlanmasının nedeni tam olarak belirlenmemiş olsa da, araştırmalar sonucu ortaya atılmış bazı teoriler var. Uzmanlara göre zeki insanların aşık olmakta zorlanmalarının temelinde yatan sebepler ise şöyle;

Çok düşünüyorlar: Zeki insanlar genellikle her konuyu detaylıca düşündükleri için aşk konusunda da hemen karar vermiyor. Partnerlerini ve ilişkilerini detaylıca analiz ettikleri süre boyunca karşı tarafın sabrını test edebiliyor.

Özgürlüklerine düşkün oluyorlar: Zeki insanlar genellikle yalnız kalmayı tercih ediyor ve tek başlarına geçirecekleri zamana ihtiyaç duyuyorlar.

Öncelikleri kendi hedefleri oluyor: Zeki insanlar hedeflerine öncelik veriyor ve bir işi bitirmeden partnerleri için aniden bırakmıyorlar. Bazı hedefler çok fazla zaman ve dikkat gerektirdiği için ilişkiye zaman ayıramayabiliyorlar.

Duygularını ifade etmekte zorlanıyorlar: Son derece zeki insanlar duygularını ifade etmekte ve başkalarıyla duygusal düzeyde bağlantı kurmakta zorlanabiliyorlar. Analiz etme süreçleri uzun sürdüğü için duygusal bağlantı kurmaları zor olabiliyor.

Standartları oldukça yüksek: Zeki insanların standartları yüksektir ve bulması zor olan bir partner arayışındalar. Ayrıca insanlarla aralarına çizdikleri sınırlar da olabiliyor.

Hassas noktaları var: Zeki insanlar genellikle hassas noktaları olan insanlar ve bu da ilişkilerde sorunlara yol açabiliyor.

(ELİF ÇELİK)

Zeki insanlar aşık olmakta zorlanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!