“Bir tek terörist bırakmayacağız.”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu teröristlere yönelik operasyonların devam ettiğini belirterek, “29 Ekim 2023 yılında Cumhuriyetin 100. Yılında Allah nasip edecek, 77 olan terörist sayısından geriye bir tek terörist bırakmayacağız. İster arkasında Amerika olsun, ister arkasında batı olsun, kim olursa olsun.” açıklamasında bulundu.

İstanbul Bakırköy’de şehit ve gazi aileleriyle birlikte düzenlenen akşam yemeği organizasyonuna katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hedeflerinin dağlarda bir tek terörist bırakmamak olduğunu söyledi. İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ile İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu’nun da katıldığı organizasyon Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Organizasyonun ilerleyen dakikalarında açıklamalarda bulunan Soylu, “Mecazen söylüyorum, bizi bozuk para gibi, sokağa atmak isteyenlerin eline yapışmak zorunda olduğumuz bir dönem içerisindeyiz. Çünkü, burada söylemek istiyorum, bugünlere bedava gelmedik, bedava bu noktaya gelmedik. Sizler evlatlarınızı şehit verdiniz, gazilerimiz canlarını ortaya koydular. 100 yıl önceki büyüklerimiz, savaş meydanlarında Ezan-ı Muhammedi’nin bu ülkede hür ve özgür okunması için, hilalin ve yıldızın, ay yıldızın bu ülkede nazlı nazlı dalgalanması için şehit oldular. Emek verdik, şehit verdik, gaziler verdik, alın teri döktük. Tam 21 yıldır bu ülkenin istikrarına, bu ülkenin güvenliğine, bu ülkenin kalkınmasına emek verdik. Böyle bir şey var mı? Genç kızlarımızın, kadınlarımızın başını örtebilmesi için bile bu ülkede ne mücadeleler, ne emekler verildi” şeklinde konuştu.

(BETÜL YENİLMEZ)

“Bir tek terörist bırakmayacağız.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!