’’Ege bölgesinde göç veren tek il Kütahya’’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya İYİ Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Seydi Karakuş, düzenlemiş olduğu yemek organizasyonunda partililer ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Karakuş yerel ve ulusal siyaset problemlerine değinirken, ‘’Kütahya her geçen gün geriye gidiyor. Ne kadar çok oy verilse de asla hizmet gelmiyor.’’ dedi.

Kütahya İyi Parti 2. Sıra Milletvekili olan Prof. Dr. Seydi Karakuş Kütahya Gala Düğün salonunda düzenlemiş olduğu yemekte misafirlerine önemli açıklamalarda bulundu. ‘’Sevgili hemşerilerim 21 yıldır mevcut iktidar son 5-6 yıldır da sistemde ki arıza yani bir kişinin yönetmesi Ahmet Mehmet olarak uğraşmıyoruz ama bir yönetim arızası var. O yönetim tek merkezli emir komuta zincirinin aksaklıklara sebep olduğunu hep beraber gördük duyduk ve yaşadık. Onun için birinci şart 14 Mayısta bu sistem yanlışlığını düzletmemiz gerekiyor. Bunu söyledikten sonra tabii esas itibari ile genel politika bir farklı biz şehrimiz Kütahya için düşünüyoruz. Kısaca şöyle bir hatırlayın, koalisyon hükümetin milliyetçi hareket partisinde milletvekiliydim 3 buçuk yıllık bir görev aldık bu görev içerinde Kütahya Balıkesir yolu ihaleleriyle göreve başladık. Kütahya Simav güzargahı üzerinde 8 ilimizi ilgilendiren yol başladı. Hızlı tren bize gelmesi için projelendirme safhalarına başlattık. Şimdi bakıyoruz tam 21 sene geçti burada başka iktidarı bilmeyen çok sayıda gencimiz var’’ diye konuştu.

‘’Ege bölgesinde göç veren tek il Kütahya’’

‘’ Kütahya büyük köyümüz 21 yıldır bu yollara sahip olamamış. Kütahya kamu yatırımlarından en çok yararlanan ildi. Azot fabrikamız özelleşti. Şeker fabrikamız şeker üretiminde Türkiye de en iyisiydi, o da gitti. Seyit Ömer termik santrali çalışan sayısı onda bire düşürüldü. İşsizler çoğaldı maaşlar azaldı. Yüzde 105 kapasite ile çalışan bir firmaydı bu da gitti. Arkasından Tunçbilek termik santrali o da gitti. Bakın hep gidiyor gelen var mı siz düşünün. Yine jandarma sıcak para akımında çok ciddi bir konuydu, otobüsünden yemeğine burada misafirleri geldiğinde otellerine kadar Kütahya’ya sıcak para girdisi vardı. Bunu da buradan kaldırdılar ve yerine polis okulu getireceğiz dediler hala gelecek. Hastane şuan da Türkiye de tek bitmeyen bitirilemeyen şehir hastanesi şuan bütün Kütahya’nın ihtiyacı gören hastanede de bizim dönemimiz de yapılmış bir hastanedir. Onunla hizmet vermeye çalışıyor. Etibor tesisleri Kütahya’da yine biliyorsunuz Dünyanın yüzde 67’si Türkiye de, Türkiye’nin yüzde 62-63 oranında bor madenine sahip coğrafyası Kütahya’dır. Burada sadece ham maddeye alıp götürüyorlar işlenmesi için bu da gitti. Hızlı tren gelecekti kalkınmanın temeli biliyorsunuz yoldur. Bunlardan biri toplu taşımada hem insan hem yük açısından demir yoludur. Deniz yoludur. Biz bu demir yoluna sahip olamadık. İnsanlarımız, çalışanlarımız, başkentimize gidip gelme konusunda zamandan kazanma, ekonomik olarak daha iyi olma noktasında demir yolu tercih ediliyor hem de güvenlik açısından bunu da buradan kaldırdılar çevreden afyon tarafına bursa tarafına gidiyor yine Kütahya mahrum edildi. Eti gümüş ona keza özelleşti. İşçiler gitti. Yani burası bir emekli şehri oldu. Ege Bölgesinde göç veren tek il maalesef Kütahya. Büyüklerimiz bilir Uşak Kütahya’nın ilçesiydi bugün Uşak sanayisi şehircilik planlanması gelişimi maalesef kendi adımıza çok daha ileriye gitti. Afyon ona keza Ege Bölgesinin tek mahrum şehriyiz. Türkiye’dekini saymıyorum ‘’ ifadelerini kullandı.

‘’Kütahya sizin için hazırız’’

‘’Siyasi partiler anayasa gereği devletin yapılanması içerisinde halka hizmet etmek için kurulmuş demokratik kuruluşlardır. Bu kuruluşlar da ülkesine hizmet edecek insanlar siyasi partilerini anayasaya uygun şekilde kurarlar, kurdukları bu partiyi yöneticileri de hizmet etmek için yarışır. Bu yarışta kim başarılı olursa görevine devam eder başarısız olduğu zaman halk demokrasi dediğimiz halkın tercihi ile sen git kardeşim başkası gelsin der. Bakar projesine planına değerlendirir. Türkiye bunu yapıyor çok il de fakat bu siyaset yapılırken ben kendi adıma hiç yapmadım bundan sonra da yapmam ülkemiz bir bütün, bulunduğumuz konum olarak çok önemli bir yerdeyiz, ülkemin üzerinde değişik oyunlar oynanıyor. Bunu hepsinin hep beraber farkındayız ama ülkemizi de tutan temel çatılar var. Başta din. Rahman ve Rahim olan adı ile başlıyoruz. Bütün kainatın sahibi. Böyle bir anlayış inanış yaradan tarafından vahiylerle bize gelmiş ama birileri unu ipotek altına alıyor. Dini istismar ederek samimi dindarları ya da gelecek nesil de kendi kültürüne milli değerlerine sahip çıkacak nesilleri de maalesef bu din anlayışından uzaklaştırdık. Eğitim disiplini ve kültür değerlerimiz yok oluyor. Kütahya’mız her geçen gün geriye gidiyor. Biz hala ısrar ediyoruz bize hizmet gelmediği halde devam diyoruz. Bu memleketin yüzde 98 herkes Müslüman. Müslümanlığın ölçüsü başına eşarp örtü örten camide namaz kılıp oruç tutmak değil. Bu bizim özel görevimiz yaparsak yaradan bunun ölçme değerlendirmesini öbür dünya da yapacak yapmazsak da orada yapacak bunun ölçüsüne de takva deniliyor. Bu takvaya da ölçmeye hiç kimsenin belgesi, ehliyeti, takdir hakkı yok Allahtan başka ama biz o hale geldik ki insanlar bunu takdir ediyor bu da insanları daha önce Sağcı, Solcu, Alevi, Sünni, Kürt, Türk derken bugün de dinli dinsiz durumuna geldik. Onun için diyoruz ki taşın altına elinizi sokun tecrübeli bilgi, birikimli insanlara milletvekillerine ihtiyacımız var gelin birlikte bizde sizler için Kütahya’mız adına ülkemiz adına İyi Partiden aday olduk. Sizdeler de etrafınıza anlatarak bizi desteklerseniz biz de elimizden geldiğince en üst noktada hem Kütahya için hem sizin için hem ülkemiz için gereken her çalışmayı yapmaya hazır olduğumuzu size bildirmek için buradayız.’’ söyledi.

(ELİF ÇELİK)

’’Ege bölgesinde göç veren tek il Kütahya’’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!