“Kendilerini haklı zannediyorlar”

Kütahya’da Eğitim Bir Sen’in 30.yılı dolayısıyla yapılan toplantıya katılan Şükrü Kolukısa, sendikacılığın kaderini değiştirdiklerini söyledi. Diğer sendikalara yönelik Kolukısa, “Biz onların geçmişini onların yüzüne vurmadığımız; öğretmen odalarında ve iş yerlerinde onların geçmişini onlara hatırlatmadığımız için onlar kendilerini haklı zannediyorlar” dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa

Eğitim-Bir-Sen Kütahya 1 No’lu Şubesi 30. Yıl etkinlikleri kapsamında Üye/Teşkilat Buluşması düzenledi. Buluşmaya katılan Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, sendika üyelerine geçmiş yıllarda diğer sendikaların anlatılacak bir çalışma yapmadıklarını anlattı. Diğer sendikaların anlatacak bir şeylerinin olmadığını belirten Kolukısa, “İdeal bir toplumun oluşması da toplumun idealleriyle buluşması da ancak Eğitim Bir Sen ve Memur Sen gibi kurumların ayakta kalmasıyla mümkün olur. Bu gerçeğin altını çizmekte fayda var.  Bu ülkede sendika mevzuatı çıktıktan sonra yetki bizde değildi. Yetkinin bizde olmadığı dönemlerde ‘Bu ülkede sendikacılığı biz yaparız’ dediler ve o zamanki koalisyon hükümetlerini desteğiyle yetki önce soldaydı sonra sağa alalım dediler ve masaya oturdular. 9 yıl masada onlar vardı. 9 yıl içerisinde anlatacak bir tek kelime yok. Biz onların geçmişini onların yüzüne vurmadığımız için öğretmen odalarında, iş yerlerinde onların geçmişini onlara hatırlatmadığımız için onlar kendilerini haklı zannediyorlar. Onlar yüksek sesli konuştukları için bazıları onlara hak verebiliyor. Biz yetkili olduktan sonra bu ülkede sendikal mücadelenin kaderi değişti. Bugüne kadar ne alındıysa, ne özgürlük tanındıysa, kamu görevlileri hangi imkana kavuştuysa altında Memur Sen’in imzası var. Bu ülkede kamu sendikacılığının 30 yıllık tarihi var ama gerçek tarih 2001’de başlıyor.  Biz bunun yarısından sonra devreye girmiş ve yetkiyi almışız. Yaptıklarımız bu kadar kısa zaman içinde ortaya çıkartmışız” diye konuştu.

“SENDİKACILIĞI OYUNCAĞA ÇEVİRDİLER”

Diğer sendikaların memurun derdine derman olamayacağını EBS Kütahya Şube Başkanı Fatih Köse, “Tüm ilçelerimizde ve Merkez ilçemizde rakipsiz bir şekilde yetkimiz devam etmektedir. Mayıs ayından itibaren aramıza yeni katılan üyelerimize hoş geldiniz diyorum. Bir vesile ile üyelik bağını askıya alan kardeşlerimiz var, sizler vasıtasıyla onları da yuvaya Emek mücadelesine davet ediyorum. Algı yönetimiyle alanda zihinleri bulandıran insanların, arkadaşlarımızı etkilediğini görüyoruz. Sorun alanlarını kaşımak ve eleştirmek dışında hiçbir varlıklarını görmediğimiz bu yapıların adları sendika olsa bile hiçbir derde deva, sadra şifa olmayacakları açıktır. Sendikal zeminin dışında, başkaca yapıların dizayn ettiği ya da istikamet belirleyemedikleri için sokağa atıldıktan sonra özgürlükle naraları atanlar hak ve emek mücadelesinde öncü olamazlar. Terör örgütüne iltisaktan ihraç edilen üyelerini fonlayanlar, evlatlarını terörün elinden almak için üç yıldır mücadele eden Diyarbakır annelerine destek vermek şöyle dursun, destek veren 7 üyesini terörün gönlü olsun diye ihraç edenler çalışanları temsil edemezler. 3-5 yüz kişilik gruplarla sendikacılığı oyuncağa çevirenler, emek mücadelesini oyuncağa çevirenler derdimize derman olamazlar. Varsa yoksa Memur Sen var Eğitim Bir Sen var ve memur sene bağlı diğer sendikalarımız var. Sorunların çözümü için gayret gösteren İşte bu teşkilat var, sizler varsınız” şeklinde dile getirdi. AHMET DİNÇ

“Kendilerini haklı zannediyorlar”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!