Ücretsiz doğalgaz uygulamasında “kontörlü sayaç” kararı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev ve mabetlerde kullanılan doğalgazın bir ay boyunca tamamının, bir yıl boyunca da 25 metreküplük kısmının ücretsiz olacağını açıkladığını hatırlattı.

Kütahya’da da bu uygulamanın aynı şekilde yapılacağını belirten Önsay, doğalgaz şirketlerinin ortak aldığı karara göre, okuma yapacakları sayaçlarda kullanılan doğalgaz miktarının 24 Nisan ile 31 Mayıs arasında hesaplanacağını ve bu süre zarfında harcanan doğalgazın tamamının ücretsiz olarak vatandaşların kartlarına yükleneceğini söyledi.

Vatandaşların normal sarfiyatlarına devam etmeleri gerektiğini vurgulayan Önsay, şu anda ücretsiz bir kontör yüklemesi yapılmamasının sebebinin kullanılacak miktarın belirsizliği olduğunu belirtti.

Faturalı sayaçlarda normal zamanda okuma yapılacağını ve fatura sıfır olarak oluşturulacağını ifade eden Önsay, kontörlü sayaçlarda da 31 Mayıs’ta yapılacak olan sayaç okumada, 24 Nisan ile 31 Mayıs tarihleri arasında kullanılan gaz miktarının kartlara ücretsiz olarak yükleneceğini söyledi.

(ELİF ÇELİK)

Ücretsiz doğalgaz uygulamasında “kontörlü sayaç” kararı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!