“Kütahya’da aleviyim diyen yükseliyor!”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Babala TV’deki Mevzular Açık Mikrofon programına katıldı. Kılıçdaroğlu, CHP Kütahya İl Başkanlığı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunun yaklaşmasıyla birlikte, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Oğuzhan Uğur’un yönettiği “Mevzular Açık Mikrofon” programının 15. bölümünde konuk olarak yer aldı.

Kılıçdaroğlu, programla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İlk defa manipülasyonlar, montajlar, yalanlar, iftiralar, türlü türlü sahtekarlıklar olmadan, yüz yüze konuşabildik, tanışabildik…” ifadelerini kullandı.

Daha önce, 14 Mayıs tarihinden önceki program davetini “provokasyon çekincesi” nedeniyle geri çeviren Kılıçdaroğlu, ikinci tur öncesinde Uğur’un sosyal medya üzerinden yaptığı daveti kabul etti. Programın çekim süresi yedi saati aştı.

Programdaki bir genç, CHP Kütahya Gençlik Kolları’nda görev aldığını ve partidekilerin yükselmek için alevi taklidi yaptıklarını iddia etti. İddialarına adının Ali olması nedeniyle alevi sanılıp parti yönetiminde yer almasına müsaade edildiğini ve CHP Kütahya Gençlik Kolları başkanı Uğur Demir’in alevi olmadığı halde alevi taklidi yaptığını ekledi.

Kılıçdaroğlu iddialar hakkında, “Eğer yapılıyorsa bu çok büyük bir hata. Az önce dedim inanç üzerinden siyaset yapılmaz, kimlik üzerinden siyaset yapılmaz. Eğer siz orada güçlü bir yapı oluşturursanız söz veriyorum ben o yapıyı da değiştiririm, yeter ki genç arkadaşlar da gelsin. Zaten Kütahya’nın yönetiminden biraz rahatsızım onu da değişik zamanlarda ifade ettim. O yapının biraz değişmesi lazım.” açıklamasını yaptı.

(ELİF ÇELİK)

“Kütahya’da aleviyim diyen yükseliyor!”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!